SIGNAL Autoryzowany 
	Serwis Gazex (kalibracje, przeglšdy)

  1. STRONA GŁÓWNA
  2. OFERTA
  3. KALIBRACJA
  4. UPRAWNIENIA
  5. PRAWO
  6. DLA ADMINISTRACJI
  7. OSTRZEŻENIE
  8. O FIRMIE

P.T.SIGNAL Autoryzowany Serwis GAZEX

Kalibracja detektorów GazexOferujemy kalibrację czujników marki Gazex każdego typu. Posiadamy własne laboratorium wzorcujące i odpowiednie procedury. W naszej ofercie jest zarówno kalibracja czujników dostarczonych do naszego serwisu jak i kalibracja detektorów w terenie.

kalibracja - (wzorcowanie) zespół czynności porównujących wskazania detektora w stosunku do gazu wzorcowego. Należy pamiętać, że regulacja odpowiedzi detektora to już adjustacja. Uwaga definicja uproszczona. Pełną definicję można znaleźć w Słowniku Terminów Metrologicznych wydanym przez Główny Urząd Miar lub normie PKN-ISO/IEC Guide 99.

Kiedy należy wykonać kalibrację detektora?
Kalibrację wykonuje się w momencie gdy detektor utraci swoje parametry pomiarowe. Kiedy to się stanie? I tu jest problem ponieważ to zależy od wielu czynników (w tym czynników zewnętrznych na obiekcie). Dlatego systemy wymagają odpowiednich przeglądów technicznych, podczas których mozna określić czy czujnik gazów już nie wymaga kalibracji (wzorcowania). Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa producenci narzucają odpowiednie czasokresy kalibracji jednak należy pamiętać, że dotyczą one tylko urządzeń pracujących w czystym powietrzu.

UWAGA
Sama kalibracja detektora (sensora) nie jest różwnoważna z przeglądem technicznym systemu detekcji gazu. Należy pamiętać, że system składa się z wielu urządzeń, połączeń kablowych, zaworów itp. i dopiero pełen przegląd techniczny przez wykwalifikowaną osobę z uprawnieniami jest ważny w świetle wymogów regulacji prawnych i ubezpieczenia.

OSTRZEŻENIE
Przestrzegamy przed próbami samodzielnej ingerencji lub powierzania kalibracji serwisom nieautoryzowanym. Nieodpowiednie czynności prowadzą do uszkodzeń i nieprawidłowych wskazań co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ludzi i obiektu. Uszkodzenia są często niewidoczne bez specjalistycznego sprzętu. Jednocześnie odpowiedzialność za działania takiego "serwisu" ponosi zlecający.
Więcej przeczytacie Państwo tutaj:
OSTRZEŻENIE

Czasokresy kalibracji sensorów marki Gazex:

Ceny standardowych kalibracji sensorów marki Gazex dostarczonych do serwisu:
Uwaga podane poniżej ceny są orientacyjne i nie stanowią oferty handlowej. W celu weryfikacji aktualności cen prosimy o kontakt.

Powyższe ceny dotyczą jedynie modułów sensorów (MS) dostarczonych do siedziby serwisu P.T.SIGNAL za pośrednictwem kuriera lub osobiście. W przypadku dostarczenia całego detektora (DEX, DG, WG lub innego) koszt kalibracji obowiązuje wg cennika standardowego. W przypadku urządzeń zanieczyszczonych naliczana jest dodatkowa opłata 20zł netto/szt. W przypadku braku możliwości kalibracji (kalibracji z wynikiem negatywnym) lub naprawy urządzenia naliczana jest opłata za przyjęcie urządzenia do serwisu i diagnostykę. Cena przyjęcia do serwisu i diagnostyki urzadzenia 50zł netto. Ceny nie dotyczą serwisu wyjazdowego (w miejscu instalacji).

© 2018 Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Znaki towarowe zastrzeżone i przynależne ich właścicielom. Wykonanie strony P.T.SIGNAL.
Pełna oferta firmy P.T.SIGNAL znajduje się na stronie www.detektory.pl.
Czujniki gazów, czujniki gazu, czujniki czadu, czujniki tlenku węgla, mierniki gazów, mierniki tlenku węgla, detektory, detektory gazów, detektor wielogazowy, serwis gazex, kalibracja.
Strony produktowe firmy P.T.SIGNAL: mierniki gazów www.gasclip.pl, mierniki jednogazowe bez kalibracji www.singlegasclip.pl, mierniki wielogazowe bez kalibracji www.multigasclip.pl, ultradŸwiękowy detektor nieszczelności z kamerą www.leakshooter.pl, systemy detekcji gazów www.msr-electronic.pl, systemy parkowania www.msr-traffic.pl, autoryzowany serwis gazex www.serwisgazex.pl.